вівторок, 6 грудня 2016 р.

"Я син народу, що вгору йде..."

  У п'ятницю 2 грудня у школі було проведено педагогічне читання присвячене  160-тій річниці з дня народження Івана Франка. Вчителі підготували виступи про життя і творчість митця. 

     Лозинська Г.Я. розповіла про дитинство малого Івася, його навчання у школі, гімназії, університеті.  Про творчу спадщину Франка розказала вчитель української мови та літератури Боровець М.В. 

Цікаві факти про перекладацьку діяльність почули від вчителя іноземної мови Кутень Т.М. У Пелеха Р.М. була інформація про те, як в перші університетські роки відбулось самовизначення Франка як українського діяча, ще й виразно прогресивного, соціалістичного напрямку, про друзів, політичну діяльність, його ув'язнення. 

Москалець Г.О. та МорозВ.О. захопили слухачів розповіддю про поезію, прозову творчість, драматургію, про Франка і кінематограф.

Цікаво було дізнатись від Антохів В.Я. про коханих жінок    митця, його захоплення, та свідомий вибір дружини і матері для його майбутніх дітей. 

Про долю і життя Андрія, Тараса, Петра та Анни Франко розповіла вчитель початкових класів Рогуля-Пелех М.Г.

На завершення педчитання  усі дізнались про 15 цікавих  та маловідомих  фактів із життя Івана Яковича Франка від   Тетяни Сергіївни Штельмах.

Педагогічне читання супроводжувалось презентацією фотографій поета різного віку, його рідних, друзів, коханих жінок, уривками із фільмів та мультфільмів знятих за творами Івана Яковича, зображень журналів "Світ" та "Зоря", в яких письменник друкував свої твори, різноманітні видавництва дитячої, прозової літератури та поезії тощо.
Немає коментарів: